Niezawodność
od 25 lat
Szwedzka jakość
Czyste powietrze
Praca w każdych warunkach
nawet do -25°C!
Rewolucja w ogrzewaniu!
Kocioł pulsacyjny

SZWEDZKA DOTACJA

Dotacja przeznaczona jest dla końcowych użytkowników, którzy dokonają zakupu pompy ciepła, za pośrednictwem wybranej firmy instalacyjnej lub dystrybutora w okresie trwania promocji.

 

WYBIERZ INSTALATORA LUB DYSTRYBUTORA I SKORZYSTAJ Z DOTACJI >

 

Dotacja do pompy ciepła wynosi do 5000zł

Dotacja do pompy ciepła zwiększa się o 1000zł przy zakupie rekuperatora NIBE ERS lub GV-HR

Dotacja do pompy ciepła zwiększa się o 4000zł przy zakupie zestawu fotowoltaicznego NIBE PV

Dotacja do pompy ciepła zwiększa się o 5000zł przy zakupie rekuperatora i zestawu fotowoltaicznego NIBE PV

Szwedzką Dotację można łączyć z ulgą podatkową i dotacją w ramach programu „Czyste Powietrze"” lub „Mój Prąd”.
Akcja nie łączy się z innymi ofertami specjalnymi firmy NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. oraz ewentualnymi rabatami zaoferowanymi przez firmy instalacyjne, w ofertach sporządzanych przed okresem trwania Szwedzkiej Dotacji.

zestaw nibe 1

 

 

 

 

Dlaczego NIBE?

DOŚWIADCZENIE

Szwedzki koncern NIBE AB zajmuje się ogrzewaniem od 1952 roku, a pompami ciepła od ponad 30 lat. Obecnie jest jednym z największych producentów pomp ciepła w Europie. Rok do roku celem NIBE jest bicie własnych „rekordów ciepła”, czyli dążenie do opracowania urządzeń o coraz wyższej efektywności w ogrzewaniu domu i wody. Pompy ciepła marki NIBE dołączyły do szerokiej oferty NIBE-BIAWAR w 2002 roku. Niedługo po tym firma NIBE-BIAWAR została liderem w sprzedaży pomp ciepła w Polsce i utrzymuje tę pozycję do dziś! W przeciągu pierwszych 12 lat firma NIBE-BIAWAR dostarczyła swoim klientom ponad 5000 szt. pomp ciepła NIBE, a w ostatnich kilku latach nawet co siódma pompa ciepła zainstalowana w Polsce to urządzenie marki NIBE.

SZEROKA OFERTA

Oferujemy kilkadziesiąt modeli pomp ciepła z najbogatszą na rynku gamą akcesoriów (od 1,5 do 60 kW w jednej jednostce, kaskady do 540 kW), wykorzystujących energię z gruntu, wody i powietrza. Tylko taka, odnawialna energia nic dziś nie kosztuje!

OSZCZĘDNOŚĆ

Decyzja o zakupie pompy ciepła NIBE pozwala obniżyć zużycieenergii na potrzeby ogrzewania i przygotowania ciepłej wody naweto 80% w odniesieniu do tradycyjnych systemów grzewczych.Właśnie o tyle niższe mogą być Twoje rachunki za ogrzewanie!

OCHRONA ŚRODOWISKA

Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać pompę ciepła NIBE jest fakt, iż jest to najbardziej przyjazne środowisku i ekologiczne urządzenie grzewcze. Gdyby w każdym z miliona nowo wybudowanych domów zainstalować pompę ciepła NIBE, to do 2016r. emitowalibyśmy o 3 600 000 ton mniej CO2 każdego roku. To tak, jakby z naszych dróg zniknęło ok. miliona aut.

Na mocy dyrektywy zwanej potocznie 20/20/20 wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej (w tym także Polska) zobowiązały się, że do 2020 roku 20% wytwarzanej energii będzie pochodziło z odnawialnych źródeł. Pompy ciepła, sklasyfikowane jako urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii, mogą w tym pomóc. Z tego względu w wielu przypadkach lokalne władze oferują różnego rodzaju wparcie lub pomoc w uzyskaniu dotacji do instalacji z pompą ciepła.

Dlaczego pompy ciepła NIBE należą do najczęściej wybieranych urządzeń, spośród innych marek dostępnych w Polsce?

Przede wszystkim dlatego, że w koncernie NIBE nie mówi się już o 75% redukcji zużycia energii, ale o 80% oszczędnościach, które można osiągnąć instalując pompę ciepła NIBE najnowszej generacji. Na osiągnięcie i utrzymanie pozycji lidera niewątpliwie ma wpływ szeroka gama urządzeń i akcesoriów o coraz wyższej efektywności i jakości, jak również kompleksowa usługa i wsparcie techniczne z zakresu doboru urządzeń do indywidualnych potrzeb klientów, rozbudowana sieć autoryzowanych instalatorów oraz stabilna baza serwisowa.

 

 • NIBE – lider sprzedaży pomp ciepła w Polsce, największy producent pomp ciepła w Europie
 • Rekordowa efektywność urządzeń (SCOP=5,5)
 • Niewiarygodnie cicha praca (natężenie dźwięku 21-32 dB w odl. 1 m)
 • Funkcjonalność (ogrzewanie, chłodzenie, wentylacja, ciepła woda, basen)
 • Kompaktowy, modułowy design
 • Nowoczesny kolorowy i intuicyjny wyświetlacz
 • Zaawansowany system sterowania i programowania czasowego
 • Możliwość sterowania przez Internet za pomocą witryny NIBE Uplink
 • Możliwość sterowania przez sieć komórkową GSM
 • Możliwość integracji z inteligentnymi systemami zarządzania budynkiem BMS oraz opcja SMART GRID i PRICE ADJUST, w przyszłości dostosują pracę pompy ciepła do bieżących zmian cen energii elektrycznej
 • Gniazdo USB do aktualizacji oprogramowania i przesyłu danych
 • Urządzenia przyjazne dla instalatora i użytkownika
 • Niska awaryjność, gwarancja do 5 lat
 • Ponad 30 letnie doświadczenie
 • Baza autoryzowanych instalatorów i serwisantów
 • Kilkadziesiąt typoszeregów pomp ciepła i szeroka gama akcesoriów

Wspieramy rozwój pomp ciepła

Frima NIBE-BIAWAR jest członkiem wspierającym Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Główne cele działań prowadzonych przez PORT PC to:

 • zwiększenie jakości wykonywanych instalacji z pompami ciepła
 • rozpowszechnienie wiedzy na temat pomp ciepła
 • stworzenie warunków do szybkiego i harmonijnego rozwoju rynku pomp ciepła w Polsce

 

 

 

NIBE Energy Systems to lider w sprzedaży urządzeń grzewczych w krajach skandynawskich, w Polsce i Czechach. Produkty oferowane przez firmę NIBE AB znajdują zastosowanie zarówno w nowych, jak i poddawanych modernizacji obiektach mieszkalnych, komercyjnych i sakralnych.

NIBE Industrier AB to macierzysta firma koncernu NIBE, która jest notowana na giełdzie w Sztokholmie od 1997 roku. Firma działa w trzech sektorach: NIBE Element (NIBE - Elementy Grzewcze),  NIBE Energy Systems (NIBE Systemy Grzewcze) i NIBE Stoves (NIBE - Kominki).

Firma NIBE-BIAWAR dołączyła do koncernu NIBE w 2000 roku, stopniowo wprowadzając do oferty odnawialne źródła energii, w tym pompy ciepła NIBE. Niedługo po tym firma została liderem w sprzedaży pomp ciepła w Polsce i utrzymuje tę pozycję do dziś!