Niezawodność
od 25 lat
Szwedzka jakość
Czyste powietrze
Praca w każdych warunkach
nawet do -25°C!
Rewolucja w ogrzewaniu!
Kocioł pulsacyjny

JBG HT Polskie pompy ciepła

Polskie pompy ciepła - gwarancja jakości

Ogrzewanie domu pompą ciepła jest obecnie jednym z najbardziej efektywnych systemów ogrzewania przy użyciu energii odnawialnej. Oszczędność energii oraz ekonomiczność systemów sprawiają, że inwestycja w OZE to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Wybór polskich pomp ciepła to przede wszystkim fabryczne wsparcie oraz serwis producencki.

Polskie pompy ciepła JBG HT można również połączyć z instalacją fotowoltaiczną. Panele fotowoltaiczne znacząco wpłyną na oszczędność energii elektrycznej. Dotacja do pompy ciepła, np. z programu "Czyste Powietrze" czy "Mój Prąd", sprawi, że inwestycja w odnawialne źródła energii dla Twojego domu zwróci się jeszcze szybciej, a połączenie z panelami fotowoltaicznymi sprawi, że zadbasz o środowisko naturalne.

Polski producent pomp ciepła - idealne dla naszego klimatu

Polski producent pomp ciepła to gwarancja jakości oraz dopasowanie pompy ciepła do polskich warunków klimatycznych. Pompy ciepła produkowane w Polsce sprawiają, że ogrzewanie domu pompą ciepła jest zoptymalizowane dla naszego umiarkowanego klimatu. Dopasowanie pompy ciepła do warunków klimatycznych w jakich będzie pracować jest kluczowe dla wydajności pompy ciepła oraz przyczynia się do znacznego ograniczenia naszych rachunków.

Pompy ciepła powietrze woda z Polski

Zaletą polskich pomp ciepła powietrze woda JBG HT jest fakt, że korzystają z innowacyjnych rozwiązań oraz inteligentnych technologii. Polskie pompy ciepła wyróżniają się na tle urządzeń produkowanych w Azji oraz Europie. Technologia pompy ciepła powietrze woda zapewnia najwyższą wydajność i parametry ogrzewania. Czynnikiem chłodniczym pompy ciepła JBG HT jest propan (R290), zapewniający wydajność i niewpływający na powiększanie dziury ozonowej. Kolejnym wyróżnikiem jest sprężarka - inwerterowe pompy ciepła JBG HT pozwalają na optymalne dopasowanie mocy grzewczej do aktualnego zapotrzebowania na energię cieplną. Wpływa to również na obniżenie rachunków za prąd.

Polska pompa ciepła - jaką wybrać?

W ofercie JBG HT, znajdują się polskie pompy ciepła na propan R290, monoblok z wysoką sprawnością energetyczną. Polskie pompy ciepła JBG HT produkowane są w dwóch modelach. Moc grzewcza pompy ciepła JBG HT to 10K i 15K. W opcji jest również chłodzenie aktywne pompy ciepła. JBG HT to jedyny producent pomp ciepła w Polsce, który posiada w swojej ofercie inwerterowe pompy ciepła z certyfikatem Keymark.

Klasa energetyczna pomp ciepła JBG HT to A+++/A+++ i została potwierdzona przez certyfikowane laboratoria. Pompy ciepła JBG HT umożliwiają również zdalny dostęp serwisowy. Czynnik chłodniczy pomp ciepła JBG HT to propan - najbardziej ekologiczny (GWP-3) i zapewniający wysoką wydajność. Warto wybrać polską pompę ciepła JBG HT - to urządzenie o najwyższych parametrach technicznych, dedykowane do pracy w polskim klimacie i z fabrycznym wsparciem producenta pompy ciepła.

 

Inwerterowa pompa ciepła - klucz do oszczędności

 


W dzisiejszych czasach, gdy poszukiwania efektywnych i oszczędnych rozwiązań grzewczych są priorytetem, sprężarka inwerterowa wyróżnia się jako kluczowy element inwerterowej pompy ciepła. Działa ona na zasadzie płynnej regulacji mocy, co sprawia, że te zaawansowane technologie grzewcze są niezwykle efektywne. Pompa ciepła ze sprężarką inwerterową to obecnie najlepszy rodzaj pomp ciepła dla taniego ogrzewania domu i ogrzewania wody.

inwerterowa pompa ciepła, pompa ciepła inwerterowa, inwertowa pompa ciepła monoblok

Inwerterowa pompa ciepła to nowoczesne urządzenie, które dzięki zastosowaniu technologii inwerterowej pozwala na płynną regulację mocy, co przekłada się na oszczędność energii i komfort cieplny w domu. Wykorzystuje energię ze źródła ciepła, takiego jak powietrze czy woda, co sprawia, że jest ekologicznym rozwiązaniem. Silnik inwerterowy sprawia, że urządzenie grzewcze pracuje płynnie i pobiera mniej energii elektrycznej.

Inwerterowe pompy ciepła, dzięki zdolności do dostosowywania mocy do bieżących warunków, zapewniają efektywne i oszczędne ogrzewanie domu, co daje komfort termiczny. Wprowadzenie inwerterowej pompy ciepła do systemu grzewczego może znacząco wpłynąć na rachunki za energię, minimalizując zużycie prądu.

Spreżarka inwerterowa pompy ciepła - jakie korzyści?

W przeciwieństwie do sprężarek ON/OFF, pompa ciepła z inwerterową sprężarką pozwala na regulację mocy i wydajności urządzenia grzewczego. Silnik inwerterowy sam reguluje obroty sprężarki. Inwerterowa regulacja nie generuje nadwyżek energii cieplnej, dopasowując moc grzewczą do zapotrzebowania cieplnego budynku w danej chwili.

W porównaniu do konwencjonalnych sprężarek typu ON/OFF, sprężarki inwerterowe w pompach ciepła przynoszą szereg korzyści:

  • Dopasowanie optymalnej mocy grzewczej: Inwerterowe pompy ciepła umożliwiają precyzyjne dostosowanie mocy grzewczej do aktualnych potrzeb na ciepło. Urządzenie nie generuje wtedy maksymalnej mocy grzewczej bez potrzeby, a dzięki dopasowaniu mocy grzewczej pompy ciepła stają się najbardziej optymalnymi urządzeniami gwarantującymi tanie ogrzewanie domu.
  • Gwarancja stabilności temperatury: W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, sprężarki inwerterowe gwarantują utrzymanie stabilnej temperatury bez ryzyka przegrzania lub wychłodzenia pomieszczenia,
  • Łagodny rozruch sprężarki i oszczędność energii: Dzięki łagodniejszemu rozruchowi, sprężarki inwerterowe to są bardziej przyjazne w użytkowaniu. Plusem takiego rozwiązania jest także cicha praca pompa. Wyższa efektywność pompy przekłada się na oszczędność energii elektrycznej.
  • Szybsze osiąganie pożądanej temperatury: Pompy ciepła z sprężarkami inwerterowymi szybko osiągają docelową temperaturę, minimalizując częstotliwość ich włączania się i wyłączania. To z kolei korzystnie wpływa na trwałość urządzenia.

Inwerterowa pompa ciepła powietrze woda - technologia dla efektywności energetycznej

Kompresor inwerterowy i jego wpływ na działanie pompy ciepła opisano powyżej. Ogromne znaczenie dla oczekiwanych oszczędności na energii elektrycznej ma też rodzaj pompy ciepła. Współczesne pompy ciepła różnią się ze względu na powietrzne i gruntowe. Powietrzne pompy ciepła można natomiast podzielić na pompy ciepła powietrze-powietrze (popularne klimatyzatory) oraz pompy ciepła powietrze woda (pobierające ciepło z powietrza i przekazujące je przy użyciu wody do wnętrza budynku). Inwerterowa pompa ciepła powietrze woda to urządzenia optymalne dla ogrzewania domu i wody użytkowej. Pompy ciepła charakteryzujące się sprężarką inwerterową zapewniają najwyższy współczynnik COP (czyli stosunek energii cieplnej otrzymanej z dostarczonej energii elektrycznej i wynikowo SCOP (liczone dla całego sezonu).

Pompa ciepła inwerterowa monoblok

Pompa ciepła inwerterowa monoblok, w odróżnieniu od urządzeń typu split, jest prostsza w montażu (wszystkie elementy urządzenia grzewczego są zamknięte w jednej, zewnętrznej jednostce), a do jej instalacji nie są wymagane uprawnienia F-gaz. Pompa ciepła monoblok zapewnia wyższą sprawność energetyczną niż jednostki typu split.

W ofercie JBG HT - polskiego producenta pomp ciepła znajdują się inwerterowe pompy ciepła o mocy 10K i 15K. Pompy ciepła JBG HT to pierwsze polskie pompy ciepła inwerterowe, które otrzymały certyfikat Keymark.